З 24.09. по 27.09.2024 р. в гімназії проходив "Всеукраїнський тиждень протидії булінгу (цькування)". Протягом тижня практичним психологом були проведені просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та про відповідальність за вчинення булінгу.
Учні старших класів почули інформацію про види булінгу, міри покарання, вчились відрізняти булінг від конфлікту. А учні молодших класів за допомогою мультфільмів бачили як булінг виглядає з боку.
Маємо надію, що учні будуть поважати права свої та оточуючих і вчитися взаємодіяти в різних колективах. Адже кожен повинен почувати себе захищеним .
ТИЖДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ
З 26 вересня до 29 вересня з метою профілактики та запобігання булінгу в гімназії проводився "Тиждень протидії булінгу". Здобувачі освіти 1 - 4 класів переглядали та обговорювали мультфільми на дану тематику. З учнями 5 - 9 класів проводились заняття з елементами тренінгу "Профілактика булінгу в учнівському колективі" та виготовили лепбук "Супергерої проти булінгу".
Автори: Кіцул Ю.С., кандидат юридичних наук; підполковник поліції, старший інспектор з особливих доручень управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України. Журавель Т.В., кандидат педагогічних наук; виконавчий директор ВГЦ «Волонтер».
Буклет містить інформацію про кібербулінг та його форми, а також ознаки, за якими можна розпізнати, що дитина потрапила у ситуацію, пов’язану з кібербулінгом та як їй можна допомогти.
Поговоріть з дитиною та скажіть, що це – не її вина. Похваліть дитину за те, що вона розповіла вам про ситуацію та запевніть, що разом ви зможете з цим впоратися
▪️ Не обмежуйте доступ до Інтернету та не забирайте гаджети у дитини – це може викликати ще більше занепокоєння
▪️ Розкажіть про важливість захисту особистої інформації та перевірте налаштування приватності у соц мережах. Сторінка має бути відкритою лише для тих, кого дитина знає у реальному житті та містити мінімум особистої інформації
▪️ Заохочуйте дитину не реагувати на залякування. Іноді реакція у відповідь – саме те, на що очікує злочинець. Розкажіть, що дитина може припинити спілкування, якщо почувається некомфортно
▪️ Збережіть докази булінгу (знімки екрана з загрозливими повідомленнями) та заблокуйте кібербулера
▪️ Якщо ви скористалися всіма порадами, але атаки не припиняються, варто звернутися до кіберполіції
ЮНІСЕФ створив для батьків відеоінструкцію, як визначити ознаки булінгу та допомогти дитині, яка стала його жертвою. Відео доступне на сторінці фонду ЮНІСЕФ у Facebook. "Дитині важко впоратися з цією проблемою самотужки, і допомога та підтримка батьків дуже важлива. На жаль, більшість жертв булінгу приховує це від батьків", - йдеться у повідомленні.
Використовуючи популярний формат анімації даються важливі пояснення та необхідні рекомендації для підлітків щодо негативного явища сьогодення - цькування та знущань у шкільному колективі.
Якщо ти зіткнувся з булінгом, не закривайся у собі – з цим не впоратися самотужки.Дізнайся, що робити і де шукати допомогу.
Про кібербулінг для підлітків
Освітній серіал за участі Анни Трінчер та Насті Каменських
За даними опитування, проведеного ЮНІСЕФ, кожет третій підліток в Україні ставав жертвою онлайн-булінгу, а кожен п'ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття. Під час пандемії COVID-19 підлітки почали ще більше часу проводити онлайн і стали ще більш вразливими для негативного впливу кібербулінгу.
ЮНІСЕФ прагне допомогти подолати насильство та забезпечити умови, у яких учні почувалися б безпечно у школі та поза школою, у тому числі були б захищеними онлайн.
Переглянувши 4 короткі відео, ви дізнаєтесь, як виглядає кібербулінг, які причини та потенційні наслідки кібербулінгу, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу.
Участь в освітньому серіалі взяли українська суперстар NK | Настя Каменських і співачка, акторка та ютуб-влогерка Анна Трінчер. Проєкт створено Міністерством цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні та втілено студією онлайн-освіти EdEra. Цей освітній серіал оступний для перегляду на платформах Дія.Цифрова освіта та Learning Passport.
Немає коментарів:
Дописати коментар